Ventos regioninis parkas

Klauskite mūsų
2017-07-03 Laba diena, Ar liepos 6-ą dirbs lankytojų ekspozicija?

Laba diena,

Ventos regioninio parko lankytojų centras šių metų liepos 6 d. nedirbs. Visą informaciją apie lankytinus objektus Ventos regioniniame parke galite rasti mūsų tinklapyje pasirinkę informacija lankytojams arba naudodamiesi www.pamatyklietuvoje.lt projektu.

Pagarbiai,

Ventos regioninio parko direkcijos administracija

2017-06-30 Laba diena, Kaip Jus sugebejote taip susikti parko upes vingio gamtovaizdi su vandens generatoriais ir kada ruosiates visa tai istaisyti? Anksciau vandens lygis buvo daug aukstesnis ir buvo tinkamos salygos pletoti vandens pramogas baidaremis, dabar liko tik ajeru ir akmenu laukai.Prasau buti neabejingais ir pasitelkus ravetojas israveti Ventos vingi! Senai labai senai gyveno Mikelskis ir Niciai,Mikelskis pjove medzius ir griove upes slaitus o Nicius tylejo! Kuo visa tai baigesi ir kas kalti ir kaip nubausti? Pagarbiai, neabejingas Ventos gyventojas

Laba diena, 

Vandens lygiui didžiausią įtaką daro krituliai ir žiemą iškrentantis sniegas. Šie metai nepasižymi nei lietingumu, nei dideliu iškritusio sniego kiekiu. Natūralu, kad Ventos upės vagoje mažiau ir vandens. 

Upės vandens tėkmei įtaką daro ir Jūsų minėtos hidro elektrinės. Deja šiai dienai Lietuvos Respublikos įstatymai nesuteikia galimybės likviduoti esamas hidro elektrines. Ribojama galimybė tik įrengti naujas arba atkurti buvusius vandens malūnus. Šiai dienai turime rimtų problemų su Ventos-Žerkščių malūno savininku. Leidimų įrengti naują ar atkurti buvusią užtvanką jis neturi, bet visai stengiasi tai padaryti. Teisinis procesas Lietuvoje trunka labai ilgai. Tikimasi, kad akmenys ties Ventos - Žerkščių miestu bus ištraukti dar šiais metais arba kitų metų pradžioje.

Dėl upės užžėlimo augalais. Didžiausias bėda žemės ūkis ir azotinės trąšos, kurios patenka ir į vandens telkinius. Šis procesas valdomas neleidžiant suarti žemės iki vandens juostos ribų, bet natūralu, kad drenažinis vanduo vis tiek pasiekia Ventos upės vagą. Artimiausiu metu tikrai nenumatome Ventos upės vagos ardymo naikinant žolinę augaliją. (Tikriausia tai būtų milžiniškos investicijos, o ir poveikis trumpalaikis). 

Dėl minėtų žmonių. Vyko teisminiai procesai ir kaltininkai nubausti.

2017-05-10 Sveiki, Ar galima mėgėjiška žūklė Ventoje, Ventos regioninio parko ribose? Ar reikalingas atskiras leidimas ar pakanka žvejo bilieto?

Laba diena, 

Megėjiška žūklė Ventoje ir Ventos regioninio parko ribose galima, nėra jokių papildomų apribojimų, reikia laikytis mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir turėti žvejo megėjo bilietą.

 

2017-04-10 Ar yra pėsčiųjų takų? Jei taip kur juos rasti? Ar yra mašinų stovėjimo aikštelė ?

Ventos regioniniame parke kol kas tik vienas pėsčiųjų takas Papilėje. Jurakalnio geologinio pažintinio tako aprašą galite surasti mūsų tinklalapyje adresu http://www.ventosparkas.lt/23648/informacija-lankytojams/pesciuju-takai/jurakalnio-geologinis-pazintinis-takas.html Pėsčiųjų takas prasideda ties Simono Daukanto memorialiniu muziejumi http://www.ventosparkas.lt/23644/informacija-lankytojams/muziejai-ir-ekspozicijos/simono-daukanto-memorialinis-muziejus.html ir baigiasi prie Jurakalnio geologinės atodangos ir atragio http://www.ventosparkas.lt/23621/informacija-lankytojams/lankytinos-vietos/papileje-ir-jos-apylinkese/jurakalnio-geologine-atodanga-ir-atragis.html  įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Automobilių stovėjimo aikštelė taip pat yra ir prie Simono Daukanto memorialinio muziejaus.

Pateikite klausimą