Ventos regioninis parkas

Maršrutai, trasos

1 Maršrutas. Baidarėmis Ventos upe: Rekčiai - Viekšniai

Plaukdami šiuo maršrutu galėsite pasigrožėti nuostabiu Ventos upės slėniu bei jame esančiomis gamtinėmis vertybėmis. Tai – unikalios juros periodo uolienų atodangos, griovos bei raguvos, eroziniai atragiai, upės erozijos sukurta reljefo įvairovė.

Įsitikinsite ir tuo, jog Ventos regioninis parkas turtingas ne vien gamta. Pakeliui išvysite net 4 vandens malūnus bei 3 piliakalnus. Maršrute gausu atokvėpio ir apžvalgos vietų, tad jis puikiai pritaikytas šauniai 2 dienų savaitgalio išvykai.

Norintiems plaukti tik 1 dieną trasa puikiai tinka ir dienos plaukimui šiomis atkarpomis:

  • Rekčiai - Kalniškiai arba Vienrankiai: apie 24 km (atstumas tarp Kalniškių - Vienrankių apie 2 km)
  • Venta – Viekšniai: apie 23 km

Informaciją paruošė https://www.pamatyklietuvoje.lt/

Maršrutą rasite čia: https://www.pamatyklietuvoje.lt/keliones/vandens-marsrutai/baidaremis-ventos-upe-rekciai-vieksniai/202

2 maršrutas. Pėsčiomis po Viekšnius

Viekšniai minimi nuo 1253 m., 1634 m. pastatyta Viekšnių bažnyčia. XVII a. pabaigoje Viekšniai buvo nemažas šiaurės Lietuvos prekybos centras, viekšniuose apsigyveno žydai. Jie buvo įsikūrę teritorijoje nuo dabartinio tilto per Ventą link malūno. Dabartiniame miestelio centre ir Akmenės gatvėje buvo daugiausia žydų parduotuvių, amatininkų dirbtuvėlių. 1766 m. Viekšnių žydų Kahalas jau priskaičiavo 271 savo bendruomenės narius. 1847 m. miestelyje jau gyveno 1120 žydų. Buvo pastatyta sinagoga. Apie 1860 m. rabinas Aba Joffe pastatė vaistinės pastatą.

Pagarbą didžiai Biržiškų šeimai Viekšnių gyventojai išreiškė 1995 m. rugpjūčio 25 d. Viekšnių centre jiems atidengdami paminklą. Tai vienas pirmųjų Lietuvoje paminklų ne atskiram asmeniui, o visai šeimai, kuri savo darbą, talentus paskyrė Lietuvai.

Informaciją paruošė https://www.pamatyklietuvoje.lt/

Maršrutą rasite čia:https://www.pamatyklietuvoje.lt/keliones/marsrutai-pesciomis/pesciomis-po-vieksnius/41

\

3 maršrutas. Papilės lankytinos vietos

Ties Simono Daukanto muziejumi prasidėjęs šiuolaikiškus reikalavimus atitinkantis pėsčiųjų takas nuvingiuoja iki Jurakalnio griovos atodangos ir atragio, apimdamas Papilės I piliakalnį, apžvalgos aikštelę ir bokštą, galimybes plaukti Ventos upe baidarėmis ir pramogauti nuostabios gamtos apsuptyje. Automobiliu galėsite pasiekti kiek tolėliau esančius Augustaičių ir papartynės vandens malūnus.

Maršrutą rasite čia: https://drive.google.com/open?id=1WFrkgVRVUM4A_a4M5nVXSMvmeO2iSqgZ&usp=sharing