Ventos regioninis parkas

Santeklių rekreacinė zona

Ši rekreacinė zona yra įrengta Santeklių miške rajoninio kelio Palnosai-Gyvoliai-Gudai (Nr. 1008) dešinėje pusėje. Miškas pietuose ribojasi su Gyvolių kaimu, kuris yra Viekšnių seniūnijoje, Mažeikių rajone, priklauso Kapėnų girininkijai.

Sutvarkyta rekreacinė teritorija įrengta netoli vaizdingos Ventos ir Virvytės upių santakos. Šiame komplekse yra poilsiavietė ir regykla. Čia yra įrengtos pavėsinės, stalai, suoliukai,informaciniai stendai, laužavietės, 1 tualetas, 42 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, įvairūs įrenginiai vaikams, Virvytės pakrantė pritaikyta maudynėm ir kt. Ši rekreacinė teritorija puikiai tinka ir masiniams renginiams, ir mažesnėms poilsiautojų grupėms, todėl yra gausiai lankoma tiek vietinių gyventojų tiek atvykstančių svečių, kurie gali čia ne tik pailsėti, bet ir pasivaikščioti miško takeliais bei pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu.

Kitoje Virvytės upės pusėje, prieš poilsiavietę, įsikūrusi vaikų poilsio stovykla „Virvytė“. Per upę padarytas išlenktas pėsčiųjų tiltas, todėl vasarą poilsiavietėje pastoviai lankosi vaikai.

Santeklių rekreacinę teritoriją įrengė, prižiūri ir tvarko V. Į. Mažeikių miškų urėdija.

 

Santeklių rekreacinė zona: