Ventos regioninis parkas

Lankytinos vietos Viekšniuose ir jų apylinkėse

Virvytės ir Ventos santaka

Kaip norisi pakilti kartais virš žemės, kad galėtum lyg paukštis apžvelgti ją iš aukščiau. Palipus kur ant kalniuko ar šiaip aukštesnėn vieton, smagu matyti platesnę panoramą, daugiau vaizdų...

Pasak senų pasakojimų, Ventos ir Virvytės upių santakoje yra užkastas besitraukiančios Napoleono kariuomenės lobis. Kas žino, teisybė tai ar ne, bet apie 1930 metus net dvi prancūzų ekspedicijos būtent šioje vietoje kažko ieškojusios ir kasinėjusios... II Pasaulinio karo metu čia buvo įrengti vokiečių ir Tėvynės apsaugos rinktinės gynybiniai apkasai. Kairiajame Ventos krante esančiose aukštumose 1944 metų rugpjūčio mėnesį buvo dislokuoti šios rinktinės Viekšnių, Zarasų, Akmenės ir Papilės būriai.

Virvytės ir Ventos santaka yra šalia Santeklių rekreacinės zonos, kurioje yra poilsiavietė ir regykla. Šiame komplekse yra įrengtos pavėsinės, stalai, suoliukai, stendai, laužavietės, tualetas, 42 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, įvairūs įrenginiai vaikams, paplūdimys ir kt. Ši rekreacinė teritorija puikiai tinka ir masiniams renginiams, ir mažesnėms poilsiautojų grupėms, todėl yra gausiai lankoma tiek vietinių gyventojų tiek atvykstančių svečių, kurie gali ne tik pailsėti, bet ir pasivaikščioti miško takeliais bei pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu.

 

Virvytės ir Ventos santaka: