Ventos regioninis parkas

Lankytinos vietos Viekšniuose ir jų apylinkėse

Juodasis (Meilės) akmuo

Juodasis, arba Meilės akmuo, yra Žibikų pušyne, Viekšnių seniūnijoje. Šis riedulys yra 0,22 km į šiaurės rytus nuo Viekšniai – Pievėnai ir Viekšniai –Tirkšliai kryžkelės, apie 0,2 km į šiaurės rytus nuo kaimo kapinaičių. Akmuo plokščiu paviršiumi, netaisyklingos ovalinės formos, 5,59 m ilgio, 3,76 m pločio, 1,89 m aukščio, perimetras – 15,25 m., (pietinėje dalyje yra dvi 80-90 cm ilgio laipto pavidalo pakopos).  Akmenį sudaro silikatų klasės mineralai plagioklazas, granatas ir mikroklinas, silicio dioksido mineralas kvarcas, filosilikatinis mineralas biotitas. Šis akmuo gamtos paminklu paskelbtas 1964 metais, kartu tai ir archeologijos paminklas.

1906 m. šiuo akmeniu susidomėjo prof. L. Kšivickis, kuris spėliojo, kad tai gali būti meteoritas.

Prie Meilės akmens Žibikų miške, yra įrengta atokvėpio aikštelė, kurioje yra automobilių stovėjimo aikštelė, 1 informacinis stendas, 6 suoliukai, atitvarai automobiliams ir šiukšliadėžė.

Apie šį akmenį yra užrašyta keletas padavimų:

1. Velnias nešė šį akmenį, norėdamas sugriauti Viekšnių bažnyčią, bet nespėjo to padaryti, nes ryte užgiedojo gaidys.

2. Naktimis akmuo prasiveria, iš jo išlenda mergaitės ir per naktį čia šoka.

3. Saulei leidžiantis ant akmens verpia laumės. Jeigu žmogus, eidamas nuo akmens, atsisuka ir pamato laumes, tai tuoj pavirsta į pušelę (LŽV - Lietuvos žemės vardyno anketa, E. Deniušienė).

4. Prie akmens paslėptas Napoleono auksas.

 

Juodasis (Meilės) akmuo: