Ventos regioninis parkas

Naujienos
2022.08.29
Regioniniams parkams 30 metų!

Minint Lietuvos regioninių parkų 30-metį Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia visus į rugsėjo 2 dieną Veisiejų dvaro parke vyksiantį festivalį. Festivalyje jūsų lauks visų 30-ties regioninių parkų atstovai, kurie pristatys regioninių parkų išskirtines vertybes, patars ką galima aplankyti ir pamatyti Lietuvos regioniniuose parkuose. Mažuosius ir suaugusius kviesime dalyvauti žaliosiose edukacijose, kuriose ne tik sužinosite įdomiausių dalykų apie regioninių parkų vertybes, bet smagiai leisdami laiką atliksite užduotis, rinksite antspaudėlius ir laimėsite Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos įsteigtus prizus. Edukacijų dalyviai spėlios Kauno marių dugno mįsles, bandys atpažinti medžių rūšis, rungsis didžiulių dėlionių rinkime, pabendraus ir žaidimus žais su regioninių parkų simboliais – vėžliuku, kukučiu bei lūšimi.
Nuo 19 valandos Aistės Smilgevičiūtės ir Rokas Radzevičiaus , Thundertale ir Linas Adomaitis gamtos įkvėpti ir su gamta susiliejantys muzikiniai pasirodymai.
Lietuvoje yra 30 regioninių parkų – Anykščių, Asvejos, Aukštadvario, Biržų, Dubysos, Dieveniškių istorinis, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Kurtuvėnų, Labanoro, Metelių, Nemuno deltos, Neries, Nemuno kilpų, Pagramančio, Pajūrio, Panemunių, Pavilnių, Rambyno, Salantų, Sartų, Sirvėtos, Tytuvėnų, Varnių, Veisiejų, Ventos, Verkių, Vištyčio, Žagarės – išsidėstę visame mūsų krašte. Parkuose saugomos vertingiausios, vaizdingiausios Lietuvos teritorijos.
Regioniniai parkai buvo įsteigti tuo metu, kai buvo kuriama nepriklausomos valstybės aplinkosaugos sistema. Prieš 30 metų pasiūlyta įsteigti kompleksines saugomas teritorijas – regioninius parkus. 30 regioninių parkų buvo įsteigta vienu metu – Aukščiausiosios Tarybos nutarimu 1992 metais.
Regioniniai parkai – saugomos teritorijos, įsteigtos gamtiniu, kultūriniu ir rekreaciniu požiūriu regioninės svarbos kraštovaizdžio kompleksams ir ekosistemoms saugoti, jų rekreaciniam bei ūkiniam naudojimui reguliuoti. Regioniniai parkai užima daugiau kaip pusę visų saugomų teritorijų ploto.
O tuos, kurie negalės atvykti į spektaklį, 18:30 tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Ignu Krupavičiumi kviečiame stebėti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.
SAUgoma ir TAU!

Renginio nuoroda Facebook'e: https://www.facebook.com/events/1544653985985266?ref=newsfeed

 


Atgal