Ventos regioninis parkas

Naujienos
2020.01.16
Saulės kolektorių įrengimas Ventos regioniniame parke

Ką reikia žinoti norint įsirengti saulės kolektorius Ventos regioniname parke?

REIKALAVIMAI veiklai visose regioninio PARKO FUNKCINIO PRIORITETO ZONOSE reglamentuoti
Saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius leidžiama įrengti ant pastatų stogų, pastatų fasadų, esamų fermų, gamybos, pramonės, sandėliavimo paskirties pastatų žemės sklypuose ir sodybose, išskyrus atvejus, kai pastatai ar sodybos yra kultūros paveldo objektai. Vieta šių inžinerinių statinių (įrenginių) statybai parenkama kiekvienu atveju taip, kad nebūtų matoma nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų (kompleksų), gatvės, kelio ar apžvalgos vietų (regyklų), turizmo trasų.

Saulės kolektorių negalima statyti žemės ūkio paskirties sklypuose.

REIKALAVIMAI DRAUSTINIUOSE IR KULTŪROS PAVELDO TERITORIJOJE

Regioninio parko draustiniuose leidžiama įrengti saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius tik ant pastatų stogų ir (ar) pastatų fasadų, kurie nėra matomi nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų (kompleksų), gatvės, kelio ar apžvalgos vietų (regyklų), turizmo trasų. Pastatuose ar sodybose, kurie yra kultūros paveldo objektai, šių inžinerinių statinių (įrenginių) statyba draudžiama.

Jeigu iškiltų klausimų kviečiame kreiptis į regioninio parko direkciją el. paštu info@ventosparkas.lt arba telefonu 864722824.


Atgal