Naujienos
Ventos regioninio parko direkcija kovo 30 dieną sulaukė svečių iš Kelmės. Aplankyti pernai atidaryto Ventos regioninio parko lankytojų centro atvyko Kelmės „Kražantės“ progimnazijos 3c klasės mokiniai lydimi mokytojos V. Gudmonienės. Ekskursijos pradžioje buvo supažindinta su saugomų teritorijų sistema, jų reikšme mūsų aplinkai, šio parko vertybėmis. Ventos regioninio parko įkūrimo tikslas – saugoti ir puoselėti Ventos paslėnių kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti, taip pat sudaryti sąlygas poilsiui ir pažintiniam turizmui. Interaktyviame stende buvo aptarti Viekšnių, Ventos ir Papilės saugotini objektai ir vertybės, dalį jų aplankėme ekskursijos metu.
Ventos regioninis parkas – unikalus savo geologine sandara. Su mokiniais diskutavome apie Žemės raidą, jos geologinius tarpsnius, taip pat pristatyti parko darbuotojų surinkti geologiniai eksponatai. Svečius sužavėjo paslaptingojo Juros periodo uolienos, įvairios dinozaurų laikmečio fosilijos. Žingeidūs 3c klasės mokiniai noriai klausėsi žvėrelių ir paukščių balsų, patys mokėsi juos atpažinti valdydami interaktyvius stendus.
Ventos kraštas žinomas ne tik savo geologija, bet ir istorija. Antrajame lankytojų centro aukšte įrengta ekspozicijos salė, kurioje kraštui nusipelniusių žmonių nuotraukos, jų darbai, šio krašto amatai. Papilėje paskutines savo gyvenimo dienas leido lietuvių tautos žadintojas, istorikas ir rašytojas Simonas Daukantas. Viekšniuose gyveno aviacijos pradininkas Lietuvoje, pastatydinęs garsųjį „Žemaičio garlėkį“ – Aleksandras Griškevičius. Tuose pačiuose Viekšniuose gyvenusi Biržiškų šeima ypač garsi trimis broliais – Nepriklausomybės akto signataru Mykolu, matematikos profesoriumi Viktoru ir literatūros profesoriumi Vaclovu.
Kelmiškiai susipažino su Papilės miesteliu, aplankėme Simono Daukanto paminklą, apžvalgos bokštą, Jurakalnio griovos atodangą ir atragį, pasivaiksčiojome pažintiniu taku. Taip pat apžiūrėjome valstybės saugomą botaninį gamtos paveldo objektą Papilės penkiolikakamienę liepą, kuriai per 150 metų. Prieš palikdami Ventos regioninį parką su mokiniais nuvykome į Papartynės geologinio periodo atodangą. Vaikai patys susirado unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos fosilijų, kurios yra prieš 150 mln. metų gyvenusių gyvūnų ir augalų suakmenėjusios liekanos.