Ventos regioninis parkas

Naujienos
2016.01.22
Skelbiame fotokonkurso NEŽINOMA PLANETA nugalėtojus

Tolimosios planetos Išminčių taryba, ilgai posėdžiavusi, galų gale nusprendė, ką, dalyvavusius fotokonkurse "Nežinoma planeta",  ir kaip apdovanoti. Jame iš viso dalyvavo 6 dalyviai – 4 pavieniai, viena ateivių šeima ir vieni ateivių kūrybos namai. Betgi vertinome visus vienodai. Nepaisant to, kad nebuvo tiek jau daug dalyvių, vertinti visgi buvo sunku. Vieniems išminčiams labiau patiko pačios nuotraukos, kitiems – jų aprašymai, dar kitiems – dalyvių drausmingumas (t. y. konkurso nuostatų laikymasis). Buvo tokių, kurie reikalavo pažeidusius nuostatus (t. y. atsiuntusius daugiau nei 5 nuotraukas ar ne iš tos dienos, kuomet konkursas vyko) pašalinti iš konkurso. Kiti išminčiai tam paprieštaravo, teigdami, kad svarbiausia – geri norai ir konkretūs geri pasiūlymai, kaip mums bendradarbiauti su tos Nežinomos planetos (t. y dabar jau žinomos, jau žinome, kad ji vadinasi Žemė) gyventojais. Todėl ir vertinimas užtruko tiek ilgai. Galų gale nusprendėme neskirti pirmos vietos, ir iš vis – jokių vietų – nes mūsų planetos gyvenimo filosofija – gyvenkime atsipūtę, be įtampos, svarbiausia – gera nuotaika, skatinanti kūrybiškumą (aišku, toli gražu ne visada ir ne visiems sekasi tos filosofijos laikytis).

Bet – prie reikalo. Pradėkime nuo pradžių, kaip kad kadaise pasakė ponas Dievas, pradėdamas kurti Pasaulį.

Taigi – pirmas dalyvis – Smalsulė. Atskleidžiame jos tikrąjį vardą – Adrija Kučinskaitė (tiesą sakant, kuris tikras vardas, taip ir nežinome, bet tiek to). Jai suteikiame Optimistiškiausio ateivio vardą. Aišku, ir kiti ateiviai buvo optimistiški, bet Smalsulė tryško ypatingu optimizmu, kuris užkrėtė ir visą Išminčių tarybą, o vienas išminčius netgi nusipirko bilietą į Žemės planetą (į vieną pusę!). Ji labai susidomėjusi ir kruopščiai tyrė tą tolimąją planetą, ir ji jai labai patiko. Mūsų Išminčių taryba iš karto nusprendė įtraukti Žemės planetą į draugiškų planetų sąrašą, taigi netrukus Žemei bus suteikta parama, pasidalinant naujausiomis mokslo žiniomis (tą žadame padaryti gana greitai, per artimiausius 200 metų).

Kita ateivė – Fela Marsietė. Ji teigia, kad jos tikrasis vardas – Andželika Dumšaitė. Jai suteikiame Sąmojingiausio ateivio vardą (nemaišyti su „sąmoningiausiu“!). Jos teiginys, kad vietiniai nežino vietos „Prie malūno“ istorijos, mums pasirodė labai juokingas (kaip galima nežinoti savo istorijos?), todėl taip ir nusprendėme. Bet, kita vertus, jos aprašyme ir nuotraukoje taip pat jaučiama didelė meilė šiai tolimajai planetai, ir toks pat optimizmas, tad po šio aprašymo ir kitas išminčius nusipirko bilietą į Žemės planetą (bet jau į abi puses).

Kitas konkurso dalyvis – Cute Psycho. Šis slapyvardis iš pradžių kėlė mums šiokį tokį nerimą. Bet kai sužinojome, kad tai Vanesa Vaivadaitė, nusiraminome. Ir ne dėl to, kad ją pažįstame, o todėl, kad labai gražus vardo ir pavardės sąskambis (kaip ir kitų dalyvių, beje). Cute suteikiame Jautriausio ateivio vardą. Jos aprašymas iš visų ilgiausias ir išsamiausias, o nuotraukos atskleidžia įvairiausias šios planetos gyvenimo puses (nors tik trys nuotraukos). Mes supratome, kad visi konkurso dalyviai tiesiog įsimylėjo Žemę, bet Cute Psycho, ko gero, labiausiai... Po jos aprašymo net du Išminčiai nusipirko bilietus į Žemę (vienas – į vieną pusę, kitas – į abi).

Dar vienas dalyvis – visa ateivių šeima, kuri taip ir pasivadino – Ateivių šeima. O šios šeimos mama prisipažino, kad jos tikrasis vardas – Simona Stasiūnienė. Jie atsiuntė žymiai daugiau nuotraukų, negu buvo leidžiama pagal konkurso nuostatus, bet kai viską peržiūrėjome, supratome, kad kitaip ir neįmanoma – jie sukūrė ištisą gražiausią savo vienos dienos kelionės istoriją. Ir čia užteko per akis ir humoro, ir pastabumo, ir jautrumo. Betgi suteikiame šiai šeimai – Kūrybiškiausių ateivių vardą. Nes ko vertas vien bandymas šakelės pagalba užmegzti ryšį su savo planeta! O kur dar kiti kūrybiški atradimai! Po šio aprašymo dar vienas išminčius irgi nusipirko bilietą į Žemę (su tolesniu persėdimu į Venerą).

Na, ir gal gausiausias konkurso dalyvis – pasivadinę Ateiviais, tai – Kuršėnų kūrybos namai. Jie irgi atsiuntė daugiau nuotraukų nei buvo galima, bet ir juos galima suprasti – jie taip pat sukūrė gražią, taip pat kūrybišką istoriją. Jiems suteikiame Išradingiausių ateivių vardą. Išradingumu jie tiesiog trykšte tryško – ir šuo jiems pasirodė tarsi ištisas ledynas (ko norėti, jei šunį matai pirmą kartą), ir medis buvo įvertintas kaip siųstuvas, ir medžio lapas panašus į meteoritą! Jie, aišku, taip pat įsimylėjo šią tolimąją keistąją ir nuostabiąją planetą – Žemę. Po jų aprašymo dar vienas išminčius nusipirko bilietą į Žemę (jis nesakė, ar tik į vieną pusę).

Na ir galiausiai – Aris. Jo tikrasis vardas – Arijus Miliauskas. Jam suteikėme Pastabiausio ateivio vardą. Nes jis labai gražiai pastebėjo pačias mažiausias šios planetos smulkmenas – o juk smulkmenose – didelis grožis, tik reikia mokėti jas pastebėti. Ko verta vien „Keisti balti dalykėliai“, o ką jau kalbėti apie kitas nuotraukas. Labai užsimanė išsiaiškinti, kas gi tie keisti balti dalykėliai, paskutinis likęs Išminčių tarybos narys – ir jis taip pat nusipirko bilietą į Žemę.

Sveikiname visus ateivius, dalyvavusius šiame konkurse! Jūsų dėka Žemę įtraukėme į Draugiškų planetų sąrašą ir supratome, kad šis pasaulis yra nepakartojamas, o jo gyventojai turi labai mylėti ir saugoti savo planetą.  Diplomus galite atsiimti mūsų atstovybėje Žemės planetoje – Ventos regioninio parko direkcijoje (Ventos 30a, Venta, Akmenės rajonas). O kam per toli skristi iki Ventos, gali paprašyti, ir mes atsiųsime elektroniniu paštu diplomus, galėsite atsispausdinti. Tik va bėda – visi Išminčių tarybos nariai išskrido į Žemę. Ką daryti?

KONKURSO DALYVIŲ DARBAI


Atgal