Ventos regioninis parkas

Naujienos
2015.12.05
Nežinoma planeta

Ilgai skelbtas slaptas fotografijos konkursas prasideda! Taigi -

-

Jūs – ateivis iš tolimos planetos, iš civilizacijos, žymiai labiau išsivysčiusios nei Žemės planetoje. Jūsų civilizacija tiria savo ir kitas galaktikas ir visur siunčia savo žvalgus – nes kuo daugiau žinai apie tave supantį pasaulį, tuo lengviau išvengti galimų bėdų, o taip pat geriau suprasti kitus ir tuo pačiu – save.

Taigi – jūs – savo civilizacijos pasiuntinys, žvalgas, atsiųstas tik vienai dienai į tolimąją Žemės planetą. Jūs turite visą dieną laiko pasivaikščioti, užsimaskavęs vietiniu (niekas jūsų nepažins, ir jūs taip pat neturite išsiduoti). Apsimeskite, kad esate vietinis, tiesiog šiaip sau fotografuojantis. Iš tikro jūs čia pirmą kartą, ir viskas čia, šioje paslaptingoje, nuostabioje ir keistoje planetoje jums nežinoma, svetima ir nesuprantama. Visa kas aplinkui jums kelia nuostabą ir žadina didžiulį smalsumą ir norą suvokti, kas gi tai ir kodėl. Todėl jūs privalote kuo daugiau nupaveiksluoti. Jums nepažįstama nei gamta, nei čia gyvenančios mąstančios ir nemąstančios būtybės, nei jų sukurti daiktai, nei jų santykiai, na vienu žodžiu – niekas.

Pavaikščioję ir iki valias pripaveikslavę, jūs turite ramiai atsisėsti ir apmąstyti, ką gi pastebėjote. Turite suvokti, kas tai per planeta, kokios būtybės čia gyvena. Labiausia jus turi dominti, aišku, mąstančios būtybės (ar į tokias panašios) – ar įmanoma su jomis užmegzti ryšį, ar verta, ar jos pakankamai išsivysčiusios, kad joms galėtumėme pasiūlyti bendradarbiavimą ir netgi pagalbą, jei tokios prireiktų. Būtų gerai, kad trumpai parašytumėte savo pamąstymus, nes nuo jų labai daug kas priklausys – t. y, jūsų planetos išminčių taryba turės nuspręsti, ar verta bendrauti su šios planetos čiabuviais, ar verčiau tik juos ir toliau iš tolo stebėti, kad kartais ko nors neiškrėstų. Atminkite, kad savo išvadas galite padaryti tik pasiremdamas tuo, ką šią konkrečią dieną pamatėte, jokių išankstinių nuostatų nei žinių jūs neturite. Nuotraukas ir pamąstymus (ne daugiau vieno puslapio) siųskite iki gruodžio 12 dienos savo planetos išminčių tarybai adresu: info@ventosparkas.lt. Parašykite savo vardą, pavardę, o taip pat slapyvardį – tikrąjį vardą ir pavardę paskelbsime tik įvertinę visus darbus. Atsižvelgsime ir į jūsų visų balsavimus feisbuko Ventos regioninio parko feisbuko profilyje. Visa tai iki 2016 metų pradžios bus paskelbta Ventos regioninio parko svetainėje www.ventosparkas.lt (tai slapta jūsų planetos svetainė Žemėje). Nepaisant to, kad pripaveiksluosite daug nuotraukų, atsiųsti galite ne daugiau kaip penkias (nes tų planetų labai daug, ir išminčiams nėra kada tyrinėti gausybės nuotraukų). Būtų gerai, kad viena nuotrauka nebūtų didesnė nei 3 Mb, nes išminčių tarybos svetainės serveris neturi labai daug vietos, kadangi tai visuomeninė organizacija, iš planetos biudžeto nefinansuojama. Labiausiai tarybai patikusios nuotraukos ir aprašymai ir nulems šios mums tolimos – Žemės planetos - likimą.

Sėkmės, ateiviai!


Atgal