Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.10.13
Moksleivių žygis į Purvių mišką

Spalio 8 dieną devintų klasių moksleiviai iš Mažeikių miesto Gabijos gimnazijos dalyvavo Ventos regioninio parko direkcijos surengtame žygyje į Purvių mišką. Vaikai žygiavo neilgai, tik kelias valandas, bet žygis buvo pakankamai sunkus – reikėjo brautis pro žmogaus rankos neliestus tankumynus ir brūzgynus. Jie turėjo galimybę praeiti pro pat Purvių rezervatą ir pamatyti savo akimis žmogaus nepaliestą mišką. „Labiausiai mane sužavėjo pats miškas. Netvarkomas, žmogaus neliečiamas miškas, atsiskleidžia visu grožiu nukritę apsamanoję medžiai, medžių kamienai be viršūnių, stovintys tarsi meno kūriniai, įvairios kerpės ir sruvenantis upelis. Taip pat labai patiko Gyvolių piliakalnis, o ypač jo istorija“- pasakoja žygio dalyvė Viktorija.

„Pamatėme natūralią gamtą, nepaliestą žmogaus, ir ji atrodė puikiai. Miškas su tekančiu upeliu -  kaip iš pasakos. Visgi dabar ruduo, todėl tai suteikia spalvingą ir jaukią atmosferą“ - džiaugiasi  Emilija.

Aido mintys: „Man patiko vaikščioti miške, nes nėra takų, daug pavojų. Labai geras vadovas parodė savotiškus medžius, įdomiai pasakojo apie rezervatą. Labai įdomus žygis, aš pats pirmą kartą pamačiau bebrų kelią, kuriuo jis gabena medžiagas“.

Greta ir Monika pamatė natūralią miško aplinką, kuri nepaveikta žmogaus veiklos. Džiaugėsi galėdamos kvėpuoti gaiviu oru. Justė džiaugiasi smagiai pažygiavusi mišku, pamačiusi įvairiausių medžių: ąžuolų, beržų, alksnių, klevų. Tadas išvykoje susipažino su medžių įvairove, sužinojo, kaip jie auga be žmogaus rankos. Jam labai patiko eiti per mišką, brautis pro šakas, bristi per upelį. Rositos įspūdžiai: didelis, gražus miškas, pasisėdėjimas prie laužo, gražiai sutvarkytas Gyvolių piliakalnis ir įdomi legenda apie jį, o taip pat tyras oras.

„Nesitikėjau , kad vaikščiosime tokiais sudėtingais takais. Jeigu dabar kas pasiūlytų ten sugrįžti – sugrįžčiau“- atsiliepia Karolina. „Buvo įdomu, seniai nematyti gamtos vaizdai“-dalinasi įspūdžiais  Artūras. „Žygis buvo labai įdomus, sužinojome daug įvairiausių dalykų apie gamtą ir gyvūnus“ - sako Dinas, Donatas ir Mindaugas.

Ir Brigitos mintys: „išvyka labai patiko, nes buvo smagu apsilankyti žmogaus nepaliestoje teritorijoje ir pamatyti, kaip gamta tvarkosi be žmogaus. Buvo be galo įdomu ir norėčiau dar tokių išvykų.“

Kartu su vaikais keliavo Mažeikių miesto Gabijos gimnazijos mokytojos Aldona Širvinskienė, Rasuolė Zederštremienė ir Palma Bugnevičienė. Nors ir trumpą laiką, bet moksleiviai daug ką pamatė, sužinojo. Tad kad – iki kitų žygių!


Atgal