Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.09.29
Lobiai Papilės apylinkėse

Rugsėjo 27-28 dienomis Papilės apylinkėse įvyko Ventos regioninio parko direkcijos surengta paleontologinė stovykla. Joje dalyvavo moksleiviai ir suaugę paleontologijos mėgėjai iš Akmenės, Papilės, Kuršėnų, Klaipėdos ir kitur. Stovyklos dalyvius konsultavo ir fosilijas pažinti padėjo mokytojas Virgilijus Pajarskas iš Mosėdžio. Jis atvyko su keliais savo moksleiviais - jaunaisiais geologais.

Pirmąją dieną fosilijų ieškojome slėnyje, kuris susiformavo tarp kalnų, supiltų, kasant karjerą, taip pat kanjonuose, kuriuos išgriaužė tekantis vanduo. Radome nuostabių amonitų bei kitų Juros periodo fosilijų. Patys gražiausi radiniai pateks į būsimą Ventos regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją. Antrąją dieną persikėlėme į kitą karjero kraštą, kur aptikome taip pat nuostabių amonitų, belemnitų, brachiopodų ir netgi kol kas dar nenustatyto gyvūno dantų. Tai išties vertingi radiniai, kuruos tiksliau identifikuoti turės geologai - profesionalai. Su nekantrumu lauksime jų išvadų, nors puikiai suprantame, kad tokie darbai nevyksta taip greitai, kaip kad norėtumėme.

Kitais metais turėtų būti įrengta Ventos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, kur kiekvienas norintis galės apžiūrėti šias fosilijas, o taip pat ir kitas, kurias rasime būsimų stovyklų metu. Apie jas skelbsime ir vėl kviesime dalyvauti visus norinčius.

(Nuotraukos - Agnės Daknytės)


Atgal