Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.08.19
Aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus minėjimas Viekšniuose

Gražią rugpjūčio popietę Ventos regioniniame parke, Viekšniuose esančiame Aleksandro Griškevičiaus aviacijos muziejaus kiemelyje susirinko aviacijai neabejingi  žmonės. Tai viena populiariausių ir dažniausiai lankomų vietų Viekšniuose. Čia įvyko aviacijos Lietuvoje pradininko A. Griškevičiaus 205-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Ilgametis mūsų krašto aviatorius Klemas Inta  džiaugiasi, kad Viekšniai turi tokią iškilią asmenybę, kaip A. Griškevičius. Lietuvos aviacijos muziejaus darbuotojas Gytis Ramoška pasakojo susirinkusiems svečiams apie A. Griškevičiaus, to meto „keistuolio“, inovatyvių idėjų kupiną aviacijos pradininko gyvenimą, jo svarų palikimą Lietuvos ir pasaulio aviacijos bendruomenei, supažindino su aviacijos istorija, skaidrėse parodė pirmuosius kuriamų lėktuvų modelius.

A. Griškevičius dirbo raštininku, tačiau laisvu laiku užsiimdavo skraidymo teorijos ir filosofijos studijomis, projektavo ir pats konstravo skraidymo aparatus. Vieną savo projektą aprašė 1851 m. išleistoje knygelėje „Žemaičio garlėkys“. Šis skraidymo aparatas pavaizduotas knygos brėžiniuose,  jis jungia oro balioną, plasnoklį ir lėktuvą.

Ventos regioniniame parke vykusį renginį vainikavo keturiasdešimties minučių trukmės Viekšnių gimnazijos moksleivių Agnės Marcinkevičiūtės, Eglės Šiaulytės, Eridanos Andriekaitės ir Kamilės Juodeikytės sukurtas filmas „Žmogus visais laikais ilgėjosi sparnų: nuo A. Griškevičiaus iki S. Dariaus ir S. Girėno“. Apie filmo kūrimą pasakojo K. Juodeikytė. Kuriant filmą moksleivėms padėjo lietuvių kalbos mokytoja Gajutė Abelkienė bei informacinių technologijų mokytojas Valdas Motuzas.

Šis gimnazistų filmas respublikiniame projekte „Tautos dvasios beieškant” užėmė trečiąją vietą. Filmo pagrindinis pasakotojas aviatorius K. Inta pristato aviacijos pradininką A. Griškevičių kaip herojų– keistuolį, anuo metu nesuprastą, giliu pažinimu į pasaulį ėjusį su „Žemaičio garlėkiu“ ir iki šių dienų mūsų smalsumą keliančiu.

 

 


Atgal