Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.07.15
Kino kūrėjai ir atliekų tvarkytojai suvienijo jėgas žmonių patogumui

Lietuvos regionuose neretai stinga pačių elementariausių galimybių, kurios yra savaime suprantamos didžiųjų miestų gyventojams. Norėdamos pakeisti situaciją šiemet jėgas suvienijo dvi organizacijos – Lietuvių  kino akademija bei Gamintojų ir Importuotojų asociacija. Todėl šiemet jų organizuojami projektai „Sidabrinės gervės naktys 2014“ bei „Mes rūšiuojam“ vyksta kartu, vienas kitą papildydami.

Akmenės savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. rugpjūčio 10 d. 21:30 val. Ventos miesto estradoje, Akmenės rajone. Šiemet festivalio organizatoriai Akmenės savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

„ŽILVINAS IR EGLĖ“, rež. Antanas Skučas

„LITUANICOS PASLAPTIS“, rež. Remigijus Sabulis

"VARDAS TAMSOJE“, rež. Agnė Marcinkevičiūtė

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat – dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite atliekų surinkimo dieną projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks 2014 m. liepos 17 d (ketvirtadienį) šiose seniūnijose tokiu grafiku:

1000 – 1030

Kruopių seniūnija, Vytauto Didžiojo g. ir Papilės g. sankryža, Kruopiai (senojo turgaus aikštėje)

1100 – 1130

Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija, Atžalyno g. 8, Alkiškiai (prie kultūros namų)

1200 – 1230

Naujosios Akmenės miesto seniūnija, V. Kudirkos g. 29, Naujoji Akmenė (aikštelėje šalia prekybos centro „Tau“)

1300 – 1330

Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija, Vydaučių g., Ramučiai (Prie aštuonbučio namo)

1430 – 1500

Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija, Bažnyčios g. 2, Klykoliai (prie bendruomenės namų)

1530 – 1600

Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija, Ąžuolų g., Kivyliai (prie senųjų kultūros namų)

1700 – 1730

Akmenės miesto seniūnija, K. Kasakausko g. 17, Akmenė (aikštelėje prie muziejaus)

1800 – 1830

1900 – 1930

Ventos seniūnija, Balskio g. 5A, Venta (komunalinio ūkio aikštelėje)

Papilės seniūnija, Simono Daukanto g. 1, Papilė (aikštelėje prieš parduotuvę)

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankyta 50 savivaldybių. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.

„Kol atliekų surinkimo tinklas nepriartės prie žmonių, tol rūšiavimo rezultatai nebus džiuginantys. Todėl šiemet kartu su vasaros kino festivaliu leidomės į kelionę po Lietuvą, rinksime elektroniką ir baterijas visose seniūnijose, kad tik rūšiavimo tinklas būtų kuo patogesnis“, - sakė A.Skinulis.


Atgal