Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.06.26
Ventos regioninio parko aplinkosauginės akcijos„Nešiukšlink miške“ ir „Automobilį statyk atsakingai“

Ventos regioninio parko direkcija nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d. vykdo aplinkosaugines akcijas, kurias inicijuoja Aplinkos ministerija: „Automobilį statyk atsakingai", siekiant užkirsti kelią neteisėtam automobilių statymui vandens telkinių apsaugos juostose ir „Nešiukšlink miške“. Atšilus orui, lankymasis miške padažnėja. Gyventojai mėgsta grybauti, uogauti ar  pasivaikščioti miške. Tačiau gyventojų įprotis šiukšlinti vis dar didelė problema. Todėl šios akcijos tikslas – miškų taršos prevencija. Ji bus vykdoma iki rugsėjo 30 d., o jos metu organizuojami reidai poilsiavietėse, miškuose prie gyvenamųjų teritorijų ir kolektyvinių sodų.    

Akcijos „Automobilį statyk atsakingai“ tikslas – pažeidimų prevencija, užkertant kelią neteisėtam automobilių statymui vandens telkinių apsaugos juostose. Poilsiavimas prie vandens telkinių vasarą yra pastovus, todėl pasitaiko atvejų, kai automobiliai statomi per arti vandens. Ventos regioninio parko direkcija primena, kad paviršinio vandens telkinio apsaugos juostoje negalima kūrenti laužų, rengti poilsiaviečių, ne miško žemėje kirsti saugotinų medžių ar krūmų, tverti tvorų bei statyti autotransporto priemonių. Transporto priemones galima statyti tik tam skirtose stovėjimo vietose arba kelio pakraštyje, išsaugant ten augančius augalus, ne arčiau kaip 25 metrus nuo vandens telkinio.    

Iš poilsiautojų tikimės, kad jie nepamirš pareigos gamtoje elgtis atsakingai: atvykus į gamtą, automobilius statyti tik tam skirtose vietose, laužus kurti tik įrengtose laužavietėse, nepalikti susidariusių atliekų poilsiavietėse bei jų nedeginti, taip pat laikytis „Lankymosi miške taisyklių“.


Atgal