Ventos regioninis parkas

Edukaciniai užsiėmimai

Siūlome šias edukacines programas:

1. "Dinozaurų beieškant"

Daugiau informacijos apie programą rasite paspaudę ant nuorodos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3472

2. "Ventos krašto istorija ir archeologija"

Daugiau informacijos apie programą rasite paspaudę ant nuorodos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3042?fbclid=IwAR3Vez11rvDbdsTdOf97xOYfob5sVIOMIG-7UlnnnXqosrYQjA1hkDAU9TU

3. „Purvių gamtinio rezervato paslaptys“ (ne kultūros paso programa)

Pažintis su unikaliu gamtiniu kompleksu, susidedančiu iš natūralios Uogio upelio slėnio atkarpos, brandžių eglynų ir drebulynų kompleksu, kuriame tarpsta saugomos augalų ir paukščių rūšys. Pagal galimybes susipažinsime su retaisiais, naudingais ir nuodingais augalais. Pamatysime įvairias natūralias miškų ir pievų buveines. Išvykos metu turėti tinkamą aprangą (auliniai ar guminiai batai) didžioji maršruto dalis drėgna upelio pakrante, rekomenduojama apsauga nuo erkių ir uodų.  Metų laikas – pavasaris vasara ir ruduo. Programos trukmė ~ 2 val.,  atstumas 5-6 km.

„Pažink Žerkščių pušyną“

Tikslas–programos metu didinti mokinių pastabumą ir ekologinę kultūrą, įgyti įvairių teorinių ir praktinių gebėjimų gamtoje. Išvykos metu bus galimybė:

1) Susipažinti su dirbtinai žmogaus sukurta šlapyne, jos savitumu;

2) Pažinti ir įvardinti užduočių lape pateiktus augalus;

3) Aptarti augalų vaistines savybes, jų svarbą aplinkai;

4) Išmokti išskirti ardus miško ekosistemoje;

5) Įvardinti, kas sudaro miško paklotę;

Priemonės: vietovės planas, fotoaparatai, rašikliai, matavimo ruletė, tinkama avalynė atsižvelgiant į oro sąlygas.

Pasiruošimas pamokai: pagalvok ar daug augalų pažįsti? Pasikartok juos. Pagalvok kuo skiriasi pelkėtas miškas nuo sauso pušyno?

Maršruto trukmė: jaunesniems 45 min., vyresniems mokiniams ir suaugusiems 1,5 val.