Ventos regioninis parkas

Renginiai
Rugpjūčio 3 d. kviečiame į pėsčiųjų žygį VENTOS KARO TAKAS.
Maršrutas: Papilė – Jurakalnis – Augustaičiai – Rudikiai – Biliūniškės – Papilė
Atstumas: 25 km (8 km pakelėm, likęs maršrutas – pavenčiais, laukais ir miškais)
Žygio pradžia – 10 val., Papilės centrinėje aikštėje (šalia Daukanto paminklo). Žygio pabaiga – ten pat.
Žygio metu aplankysime – S. Daukanto muziejų, Penkiolikakamienę liepą, Jurakalnį, Papilės I-ąjį piliakalnį, Augustaičių vandens malūną, Papartynės vandens malūną ir juros periodo atodangą, 1863 m. sukilimo Biliūniškių mūšio vietą.
Registracija į žygį privaloma. Registracija tel. 8-620-80473 arba el. paštu – Andrius.almanis@ventosparkas.lt
Žygio dalyviai privalo turėti atšvaitus.
Žygio dalyviams jaunesniems nei 16 metų – žygyje galima dalyvauti tik su lydinčiu suaugusiuoju.
Žygio maršrutas pažymėtas specialiais ženklais.
Dalyvio pareigos ir atsakomybė:
Dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus. Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 metų, atsako juos lydintys suaugusieji.
Privalo laikytis bendrosios etikos normų, nepažeisti žmogaus teisių ir laisvių, būti drausmingais, tausoti gamtą ir aplinką, laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų.
Privalo informuoti organizatorius apie pasitraukimą iš žygio.
Žygio startinis mokestis – 3 eurai (sumokėti žygio dieną galutinės registracijos metu).
Bus galima įsigyti medalį „Ventos karo takas“ (20 eurų). Įsigijusiems medalį – žygis nemokamas. Registracijos metu nurodykite, kad norite įsigyti.

2016.09.23
Baltų Vienybės šventė ant Gyvolių piliakalnio

Rugsėjo 22-ąją, Baltų Vienybės dieną, ant daugelio Lietuvos ir Latvijos kalvų ir piliakalnių užsižiebia ugnelės, jungiančios mūsų abi tautas - gyvuosius ir jau išėjusius Amžinybėn - ir taip pat iš visų kitų jau nebesančių baltų tautų bei genčių. Tą dieną prieš 780 metų mūsų protėviai sumušė į mūsų žemes besiveržusį ir mus besikėsinusį sunaikinti Kalavijuočių ordiną.

Rugsėjo 22-ąją, 2016-aisiais metais, ant gražiame Virvytės slėnyje stūksančio Gyvolių piliakalnio susirinko keliolika bendraminčių, suburtų Vlado Chockevičiaus ir Akmenės Romuvos. Visi kartu užkūrėme ugnelę, padainavome, pakalbėjome, pasivaišinome, palinkėjome vieni kitiems pačių gražiausių linkėjimų. Mūsų maža ugnelė susijungė su šimtais tokių pat kitų Lietuvoje ir broliškoje Latvijoje.


Atgal