Ventos regioninis parkas

Maršrutai, trasos

 

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis...
Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.
Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju... Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Ventos regioninio parko direkcija dar neturi lankytojų centro, jį planuojama pastatyti Ventoje, Akmenės rajone. Direkcija, dalyvaudama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamame projekte “Iš lankytojų centro – į gamtą”, Jums siūlo išbandyti du maršrutus:  

Pėsčiomis po Viekšnius

Kelionės metu aplankysime Viekšnių miestelio vertybes – čia esančius paminklus, muziejus, maldos namus ir kitus objektus, kurie galėtų sudominti į šį miestelį atvykusius poilsiautojus ir svečius.

Atsisiųsti žemėlapį

Atsisiųsti objektų aprašymą

Vandens turizmo maršrutas Ventos upe

Norintiems aktyvaus poilsio Ventos regioninio parko direkcija siūlo vandens turizmo maršrutą Ventos upe. Apsilankę Ventos regioninio parko direkcijoje arba interaktyviaus žemėlapio Maps.lt skiltyje „Keliaujantiems lėtai“, adresu www.maps.lt/keliaujantiemsletai rasite visą informaciją apie šią vandens trasą. Kelionės metu aktyvaus poilsio mėgėjai susipažins ne tik su įvairiomis gamtos ir kultūros vertybėmis, bet ir puikiai praleis laiką plaukdami Ventos upe.

Atsisiųsti žemėlapį

Atsisiųsti objektų aprašymą