Ventos regioninis parkas

Naujienos
2018.12.10
Rasta žiemgalių šventvietė

Tikrinant legendą apie "nugrimzdusią bažnyčią”, aprašytą Vykinto Vaitkevičiaus knygoje "Senosios Lietuvos šventvietės. Žemaitija", lapkričio 25 dieną Ventos regioniniame parke, ties Krioklio upeliu, buvo atlikti archeologiniai žvalgymai ir aptiktas žiemgalių kapinynas arba pagoniška šventvietė. Tiksliau bus aišku po išsamesnės analizės.
https://www.youtube.com/watch…
Radimvietė yra labai gražioje Ventos regioninio parko dalyje, primenančioje amfiteatrą. Jos apačioje yra neužšąlantis šaltinis. Iš kitos pusės šią vietą juosia Ventos upė su "bedugne" sietuva, pasak kraštotyrininko Egidijaus Jaramino, "tai mūsų protėviams galėjo turėti didelę reikšmę". Ant taip vadinamos terasos, ariamame lauke, netikėtai aptikome gilios praeities pėdsakų - įvairių papuošalų ir ginkluotės. Didžiulis ietigalis gulėjo visai ant paviršiaus, tarsi kovodamas, gindamas savo šeimininką nuo galutinio sunaikinimo, kitas buvo išimtas iš nesuardyto sluoksnio. Taigi, graži legenda, perduodama iš kartos į kartą apie "nugrimzdusią bažnyčią”, pasak archeologo dr. Gedimino Petrausko, - "tapo kūnu”.
Ši vieta turėtų tapti Ventos regioninio parko traukos vieta tiems, kurie domisi senuoju pagonišku tikėjimu ir mūsų istorija. Manome, kad šis atradimas paskatins Papilės bendruomenę dar labiau domėtis savo krašto istorija ir ją puoselėti. Džiaugiamės, kad šiame atradime dalyvavo ir Papilės moksleiviai su savo istorijos mokytoja Kristina Puzarienė. Šiuos žvalgymus stebėjo aktyviausi kraštotyrininkai Steponas Adomavičius ir Egidijus Jaraminas. Norime padėkoti ir mūsų bendražygiams Tadui Aleksaičiui ir Odetai Ostrauskytei.

Arūnas Ostrauskis,

Akmenės istorijos muziejaus vadovas


Atgal