Ventos regioninis parkas

Naujienos
2017.04.19
Paremkime kolegas iš Ukrainos

Neseniai į mus (Ventos regioninio parko direkciją) su pagalbos prašymu kreipėsi mūsų kolegos - Meotidos nacionalinio parko (Ukraina), esančio ties pat fronto linija, darbuotojai. 2014 m. rugpjūtį centrinę jų būstinę užėmė žmonės lauko uniformomis be skiriamųjų ženklų. Teko skubiai pasitraukti iš okupuotos zonos, paliekant Novoazovsko miestą, taip pat paliekant visą turtą ir materialines- technines vertybes. Parko administracija susidūrė su didžiuliais sunkumais, kurie kaip sniego lavina kaupiasi vis daugiau ir daugiau. Iš pradžių sunku buvo rasti naują vietą būstinei, laikinai jie įsikūrė rajono poliklinikos pastate. Trūksta elementariausių dalykų – kompiuterių, spausdintuvų, ryšio priemonių, automobilių ir taip toliau... – visa tai liko okupuotoje zonoje.
Pusę Meotidos nacionalinio parko užėmė okupacinė kariuomenė, kuri, nekreipdama dėmesio į jokius aplinkosauginius reikalavimus, jautriose ir gamtiškai vertingose vietose įkūrė tankų poligoną. Šis nacionalinis parkas – tai vienintelė saugoma teritorija Ukrainoje, kurios dalis yra okupuota.
Meotidos nacionalinio parko steigimo tikslas – Azovo jūros pakrančių ir Belosarajaus nerijos tipinių ir unikalių gamtinių kompleksų išsaugojimas ir racionalus naudojimas.
Meotidos nacionalinio parko darbuotojai kreipiasi į mus visus, prašydami padėti kaip įmanoma. Jie džiaugsis bet kokia parama. Jiems trūksta kompiuterių, spalvotų spausdintuvų dokumentų bei nuotraukų spausdinimui, foto ir vaizdo kamerų, vaizdo projektorių, žiūronų, naktinio matymo prietaisų, ofiso baldų...
2016 metais šį parką aplankė Joniškio rajono savivaldybės delegacija, taip pat ir Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas. Jie savo akimis matė parko situaciją.
Gegužės vidury planuojame ten vykti, taigi, jei pavyktų ką surinkti, būtų galima nuvežti. Taip pat galima padėti ir pinigais, pervedant juos į Lietuvos Valstybinių parkų ir rezervatų asociacijos sąskaitą Nr. LT497300010131720421, esančią Swedbank AB. Už tuos pinigus vietoje būtų perkama reikalingiausia įranga, pirkimą fiksuojant juridiškai. Paramos įsigijimo tikslingumą kontroliuos Lietuvos Valstybinių parkų ir rezervatų asociacija, derindama su Meotidos nacionalinio parko administracija. Apie nupirktą įrangą informuosime ir čia.
Iš anksto dėkojame už supratimą ir paramą.

Lietuvos Valstybinių parkų ir rezervatų asociacijos prezidentas Gedas Kukanauskas
Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis
Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas


Atgal