Ventos regioninis parkas

Naujienos
2016.04.15
Rūšiuoji - vadinasi galvoji

Rūšiuoji - vadinasi galvoji

Balandis- švaros mėnuo. Po žiemos nutirpus sniegui, o žolynams dar nesužaliavus pats laikas tvarkyti aplinką prie namų, mokyklų, skveruose ir parkuose rinkti šiukšles, jas rūšiuoti.

,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos pirmokėliai sulaukė svečio iš Ventos regioninio parko. Justas Teišerskis , Ventos regioninio parko kraštotvarkininkas , pravedė pirmokams pamokėlę apie atliekų rūšiavimą ir jų perdirbimą. Jeigu niekas nerinks atliekų ir nedės į specialius konteinerius, tai šiukšlių daugės ir daugės, kol galiausiai nebeturėsime kur jų dėti, pasakojo svečias. Popierius, plastikas, stiklas turi keliauti į specialius konteinerius, o iš ten į perdirbimo įmones.

Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, žiūrėjo edukacinį filmuką, bet ir patys bandė suskirstyti atliekas į tam tinkamus konteinerius. Pirmokai sužinojo, kad išmestos šiukšlės į sąvartynus labai ilgai gali būti ir nesupūti, skleisti blogą kvapą, teršti orą, kenkti gamtai. Todėl mokiniai buvo raginami būti neabejingiems gamtai. Norėdami išsaugoti švarią aplinką ateinančioms kartoms, turime pradėti kiekvienas nuo savęs, nuo savo artimiausios aplinkos.

Jeigu rūšiuoji- vadinasi galvoji!

 

Daiva Jovaišaitė

Naujosios Akmenės

,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos

 pradinių klasių mokytoja


Atgal