Ventos regioninis parkas

Naujienos
2015.03.06
Inkilų kėlimo šventė

Kovo 5 d. Ventos regioniniame parke vyko inkilų kėlimo šventė. Ventos regioninio parko direkcija į šią šventę pakvietė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos I – II klasės mokinius ir jų biologijos mokytoją ekspertę Eugeniją Janiną Žemulienę, VĮ Mažeikių miškų urėdijos Kapėnų girininkijos girininką Artūrą Raudonį, Valstybinių miškų tarnybos vyresnįjį inspektorių Paulių Gedrimą Inkilus paruošė Ventos regioninio parko specialistai. Tad šiemet naujuose ,,namukuose“ galės apsigyventi varnėnai, bukučiai, zylės meletos.

Pavasarinis oras dėkingai lepino inkilų kėlimo šventės dalyvius. Visi išsirikiavę kolona, nešini inkilais, žygiavo miško keliu ieškodami tinkamų medžių naujiems „paukščių namams“. Prieš keliant inkilus, Ventos regioninio parko direktorius kartu su Kapėnų girininku dėkojo visiems gimnazistams, kad myli gamtą, rūpinasi miške gyvenančiais paukščiais, kvietė stengtis pažinti savo aplinką, mus supančią gamtą. Ventos regioninio parko darbuotojai ir Valstybinių miškų tarnybos inspektorius Paulius Gedrimas, gimnazistams papasakojo apie Kegrių mišką ir jo gyventojus. Paaiškino ir parodė kaip keliami inkilai, kokia kryptimi ir kaip apsaugoti inkilą nuo pavojingų plėšrūnų.

Iškėlę inkilus ir lengvai pavargę, gimnazistai prisėdę prie šiltos arbatos, dalinosi inkilų kėlimo patirtimi. Vaikai, pilni įspūdžių, sugrįžo į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją.Atgal