Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.09.22
Baltų vienybės diena paminėta 5-ąjį kartą

Kalendorius skelbia, kad rugsėjo 22-oji - Baltų vienybės diena. Šis įvykis siejamas su baltų kovomis prieš  kryžiuočių ordiną. Ordino išpuoliai neaplenkė ir Papilės. 1339 m. vasarį buvo norima užkariauti ir šį kraštą. Tačiau begalinis šaltis išguldė daug priešų ir ordinas turėjo trauktis. Kaip rašoma monografijos „Papilė" I d.- priešas daugiau čia negrįžo.

        Papilėje šią datą minėjome jau 5-ą kartą. Pirmieji trys renginiai vyko ant II-ojo piliakalnio. Pernai dėl blogo oro paminėjimą rengėme kultūros namuose. Šiemet skelbimai kvietė rinktis Simono Daukanto aikštėje, ir iš čia eiti ant I-ojo piliakalnio, esančio kapinėse. Įžiebus deglus ir  Ventos muzikos mokyklos mokytojui Gintautui Jankui sugrojus kūrinį birbyne - prapliupo lietus. Tad visi nešini baltų vienybės ugnį (deglus), kultūros namų vedėjos Virginija Kupstienės buvo pakviesti į S. Daukanto muziejaus kiemelį. Čia maloniai mus priėmė muziejaus vadovė E. Šmukštaitė. Sukrautas simbolinis lauželis buvo uždegtas nuo artistų ir dalyvių atneštų deglų. Valandėlei susitelkėme apie ugnį ir savo programą skyrėme sąšaukai su baltų tradicijas puoselėjančiomis bendruomenėmis visame Baltijos jūros regione.

       Trumpai apie kryžiuočių ordino kovas su baltais priminė V. Kupstienė. Toliau renginį tęsė birbynininkas G. Jankus ir Papilės kultūros namų folkloro kolektyvas, vadovaujamas D. Savickienės.

       XXa. poetų eiles skaitė M. Liachauskienė, Z. Vasiliauskienė, Valerija Žilikauskienė, Nijolė Grudžinskienė.

       Už nuoširdų ir prasmingą renginį padėkojo Ventos regioninio parko vyr. specialistas J. Teišerskis.

      Dar kartą širdyse pabuvome su kaimynais latviais, mintidami, kad baltiškųjų tautų vienybė ir sandrauga ne tik yra brangi, bet ir reikšminga, ypač šiandien - išorinių grėsmių kontekste.

  

        Papilės kultūros namų vedėja Virginija Kupstienė

 


Atgal