Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.09.08
Ventos regioniniame parke vykdomos akcijos „Grybai ir uogos“ ir Rezervatai“

Ventos regioniniame  parke, kaip ir visose kitose saugomose teritorijose, nuo liepos 1 dienos prasidėjo akcijos „Grybai ir uogos“ ir „Rezervatai“. Akcijos truks tris mėnesius - iki spalio 1 dienos. Pagrindinis akcijų tikslas – užtikrinti saugomų teritorijų režimo laikymąsi bei užkirsti kelią neteisėtam gamtos turtų naudojimui, vertingų natūralių ekosistemų, buveinių, laukinių augalų, gyvūnų ir grybų genofondų išsaugojimas.

Ventos regioniniame parke yra vienas – Purvių gamtinis rezervatas. Šio rezervato ribos yra pažymėtos ženklais. Vadovaujantis Saugomų teritorijų įstatymų bei kitais teisės aktais Purvių gamtiniame rezervate yra draudžiama lankytis. Šioje teritorijoje galima lankytis, tik vykdant mokslinius tyrimus pagal su Ventos regioninio parko direkcija suderintas tyrimų programas arba mokomaisiais tikslais lydint Ventos regioninio parko direkcijos specialistui.

Rezervato režimo pažeidimas – užtraukia baudą piliečiams nuo 300 litų iki 500 litų, pareigūnams – nuo 500 litų iki 800 litų

Primename, kad grybautojai visuose miškuose, nepriklausomai nuo to ar jie saugomose teritorijose ar ne, privalo laikytis Grybavimo Lietuvos miškuose taisyklių. Taisyklės numato, kad negalima rinkti voveraičių, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis kaip 1 cm, baravykų, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis kaip 1,5 cm. Draudžiama rinkti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų rūšių grybus. Labai svarbu ne tik tai, kokius grybus galima rinkti, bet ir kaip jie yra išraunami ar nupjaunami. Siekiant, kad būtų išlaikyta gyvybinga grybiena, grybą reikia arba išrauti jį pasukant į vieną, o paskui į kitą pusę, arba nupjauti prie pat žemės. Jeigu randate nepažįstamą ar nevalgomą grybą jį reikia palikti, o nenuspirti ar sutrypti, nes šie grybai vis tiek yra svarbi gamtos dalis ir atlieka savo vaidmenį.


Atgal