Ventos regioninis parkas

Naujienos
2014.07.17
Rūšiuokime atsakingai!

Mažeikių rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyrius kviečia gyventojus atkreipti dėmesį į teisingą atliekų rūšiavimą.  
„Gyventojams dalinami specialūs maišai popieriaus ir plastiko atliekoms rūšiuoti. Siekiama, kad žmonės žinotų, kokios surinktos atliekos yra tinkamos perdirbti“, – sako Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa. 
Stiklo ir plastiko pakuočių atliekas – plastikinius, metalinius indelius ir stiklo tarą – prieš metant į rūšiuoti skirtus maišus ar konteinerius, reikia išplauti. Taip pat būtina praskalauti butelius ir „petrapak“ pakuotes. Perdirbti netinka aliejumi ar riebalais užterštos pakuotės. Nešvari tara gali užteršti ir kitas konteineryje esančias pakuotes. Esant galimybei nuo stiklo taros reiktų nulupti etiketes. Prieš išmetant plastiko pakuotes reikia jas suspausti, kad sumažėtų tokių atliekų tūris. 
Tik sausas popieriaus atliekas galima mesti į rūšiavimo maišus ar konteinerius. Šlapios popieriaus atliekos, gali tapti tarsi košė ir toks popierius netinkamas perdirbti. Perdirbti netinkamas plastiku padengtas popierius. Tokią atlieką reikia mesti į bendrą atliekų konteinerį.
Kaip informavo UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika, mišrios sudėties daiktas/pakuotė (skutimosi peiliukai, flomasteriai, kvepalų flakonai ir kitos atliekos) greičiausiai nebus perdirbamas, todėl jį reikėtų mesti į buitinių atliekų konteinerį. Jei tokios atliekos papuola į rūšiuoti skirtus konteinerius, perdirbimo įmonėse dirbantys darbuotojai dar kartą perrenka tinkamas perdirbti pakuotes. 
„Pakuočių nuo įvairių cheminių medžiagų: skiediklių, valiklių, dezinfekcijos priemonių, įvairių buityje ar statybose naudojamų skysčių (gruntas, dažai ir pan.), į rūšiuoti skirtus maišus ar konteinerius taip pat negalima mesti. Tokioms atliekoms yra skirta atliekų surinkimo aikštelė Algirdo g. 40 C“, - sako A. Noreika. 
Taip pat prašome gyventojų atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje nėra metalui skirto rūšiavimo konteinerio. Į plastikui skirtus rūšiuoti maišus ar konteinerius rekomenduojama mesti tik įvairią nedidelę metalinę pakuotę ar kitas smulkias atliekas. Didesnių gabaritų metalines atliekas galima priduoti į metalo laužo supirkimo punktą.
Specialūs maišai ar konteineriai skirti mesti tik nedideles ir smulkias atliekas, pasitaikančias buityje. Jeigu daiktas netelpa pro rūšiavimo konteinerio skylę, jo ten mesti negalima.
Stambiagabaritės, statybinės, metalo laužas, pavojingos, medicininės, elektronikos (įskaitant elektros lemputes ir baterijas) surenkamos Algirdo g. 40 C.
Informacija apie popieriaus ir plastiko pakuočių maišų surinkimą pateikta Savivaldybės internetinėje svetainėje – /index.php?1328907073.


Atgal